Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Mari
Data: 02 July 2024Am facut EMG si a iesit ok , fara leziuni la nivelul bratelor ! De cand au început durerile , m am ales si cu o stare anxioasa , si cu mici fasciculatii , care zvârnesc in mai multe parti ale corpului... sunt usoare , nedureroase si tin cateva secunde . Pot fi de la starea anxioasă?
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! Banuiesc ca mi-ati mai scris. Da, in cadrul anxietatii, pot apare si simptome de genul celor descrise. Incercati sa luati medicatie anxiolitica, detasati-va mintea de la problema si incercati un comportament= miscari normale; luati aminte la dictonul “funcția intrtine organul”.