Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Cazan Nina
Data: 30 June 2024Bună ziua domnule doctor, mă numesc Cazan Nina și am făcut o operație de spondilolistezis cu șuruburi și plăcute de titan in 24 mai 2024, după dureri insuportabile în următoarele zile, operația a fost desfăcută sub pretext că un șurub a migrat și a trebuit repozitionarea șurubului.Am avut dureriari in continuare dar după 3zile de perfuzii cu de toate au cedat.A trecu de-atunci o lună dar nici o zi fara dureri,piciorul drept pt.care m-am operat nu mă mai doare dar a rămas amorțit.Domnul doctor zice că e nor mal să persiste și câteva luni amorțeala.Acum piciorul stâng care nu m-a durut niciodată în viața mea a devenit calvarul meu,de sus din încheietură și din lateralul șoldului am o durere insuportabilă, nu m-ai pot.Mi-a dat primele 10 zile de la externare: dicloreum,midocalm și doreta.Am mers să-mi scoată firele și i-am spus că durerea persista ,mi-a dat vimovo,gabaran și doreta.Am fost acum a treia oară și mi-a dat tiossen și doreta.Durerile au început să fie și când stau in pat,ceea ce până acum nu se întâmpla,ce mă sfătuiți să fac domnule doctor că sunt disperată?
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! Vreau sa pun accentul pe doua, defapt 3 lucruri. 1. Mergeti la doctorul care v-a operat pentru o reevaluare si un diagnostic legat de piciorul stang. 2. Ce fel de recuperare medicala faceti? Aveti nevoie de calmante si recuperare medicala/ kinetoterapie dupa o asemenea operatie. Si 3, intodeauna este posibiltatea celei de a doua opinii (dar aveti grija ca cel de al doilea medic sa fie cel putin la fel de bun!).