Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Brait Florica
Data: 28 June 2024Multumesc frumos pt raspuns...intradevar nu v-am descris durereacum o simt...deci in partea dreapta toracal e f mare durerea,acolo ma bocheaza...a-si fi tare recunoscatoare pt un eventual raspuns...multumesc anticipat
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! In intrebarea precedentaprezentati un RMN lombar. Deci daca durerea este toracal dreapta, ea nu este regaseste in rmn -ul amintit! Este posibil ca datorita unor dureri lombare sa apara si disfunctionalitati si deficit de mobilitate a coloanei toracal. Ar fi utile o radiografie toracica ( pentru screening-ul si altor cauze) si fiziokinetoterapie. Daca nu se rezolva, aveti nevoie si de alt rmn.