Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Ariton Alina
Data: 11 June 2024Buna ziua , Am un hemangiom de 15 mm la LC 2 . Am dureri din februarie 2024 In 07.06.2024 am avut o interventie chirurgicala ptr bandeleta TOT recidivata si inlocuita cu bandeleta TVT Am avut anestezie Rahi In acest moment sunt externata si mobilizata la pat de durerea omoplatului cu arsuri puternice , dureri de umar si mana dreapta amortiita75% Am luat algocamin, mi a facut calmante cu paracetamol(in timpul internarii) , injectabil cu ketoprofen Intrebarea: Durere accentuata, la miscari transpiratie si stari de voma Ce trebuie sa iau ptr calmare pana ajung la neurolog?? Cu stima
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! La externare trebuia sa fi plecat cu o reteta care sa trateze eficient durerea postoperatorie. Daca nu se intampla așa, sunati-i si intrebati de ce si ce va recomanda.