Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Iordache Adriana
Data: 07 June 2024Buna seara, dl. Doctor! In urma unui CT (recomandat pt depistarea cauzei durerii la nivelul rinichiului drept), mi a iedit hemangiom vertebra T11 de 23 mm. Medicul radiolog, ortoped, neurolog mi au spus sa-l las in pace. E acolo dintotdeauna si asta e. Dar nu ma impac cu ideea ca e acolo... As dori sa mai fac si un rmn. E mai concludent? Sa ma sperii? Mulțumesc anticipat pt răspuns
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! Hemangiomul este o tumora vasculara benigna, da, este de mult acolo si va mai fi si la urmatorul rmn. Banuiesc ca este in corpul vertebral T11, si asimtomatic, puteti lua legatura cu un neurolog si sa-l urmariti periodic in timp, pentru a fi mai linistita.