Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Mari
Data: 13 April 2024Bună seara!Am fost operată acum 2 luni la cervicală.stenoză canal vertebral cervical C1.- C7 prin hipertrofia ligamentului posterior. Operația a decurs foarte bine .am făcut din nou RMN și e bine !Întrebarea mea este de ce mai îmi amorțesc picioarele .nu cu aceiași intensitate .dar mușchi de jos îmi amorțesc!În timp va trece acea amorțeală?Trebuie să fac și recuperare.Vă mulțumesc!
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! In principiu, daca totul a decurs bine si se remaniaza in sens pozitiv edemul inflamtor postoperator dupa recuperare si kinetoterapie se va mai ameliora in continuare. Ar mai fi de vazut sa nu aveti o leziune la nivel lombar care sa determine acest discomfort. Exista si medicatie. Putem rediscuta dupa o vreme, daca este cazul.