Sfaturi medicale specializate de la Dr. Sintean sau de la colegii sai.
In formular de mai jos completeaza campurile datele tale de contact impreuna cu intrebarea care te framanta si apasa butonul "trimite". Mesajul va fi verificat si validat, timp in care nu va fi vizibil pe site. Etapa de formulare a unui raspuns concret poate dura pana la cateva zile.
Gheorghe Dumitru
Data: 18 March 2024Buna ziua , Am avut dureri de mijloc de 30 ani , acum am 59 . Am facut diverse tratamente dar cel care a dat rezultate a fost cel cu injectii de vitamine B6,B8,B12 . Acum durerea s-a mutat in zona toracala . In urma unui examen CT am urmatorul diagnostic : pe fond degenerativ , hernie discala L5-S1 cu osteofitoza si conflict radicular S1 dreapta . Deborduri discale etajate lombare . Se poate ameliora durerea cu un tratament ? Multumesc frumos !
Dr. Marius Sintean
Buna ziua! Tratamentul cu vitamine echivaleaza cu “frectie la un picior de lemn”! Dar, ati avut sansa de vindecare naturala care: Da, este posibila! Insa ati tras-o cu dureri pentru ca nu ati avut un tratament adecvat. Acum, imi prezentati date de CT lombare care reflecta modificari degenerative (uzura) a coloanei lombare si probabil ca aveti modificari asemanatoare la nivel toracal sau pur si simplu modificarile de postura va dau dureri toracale. Daca v-ati ameliorat si fara tratatment - desigur ca va fi mai bine cu tratament.